27631502RP2
NorCompNorComp
27631502RP2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 27631502RP2
Producent / Mærke: NorComp
Produkt beskrivelse CONN HDR 2MM MALE 1ROW RA 15POS
Dataark: 27631502RP2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 27631502RP2
Varenummer 27631502RP2 Fabrikant NorComp
Beskrivelse CONN HDR 2MM MALE 1ROW RA 15POS Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 46285 pcs Datablad 27631502RP2.pdf
Spændingsbedømmelse - Afslutning Solder
Stil Board to Board or Cable shrouding Unshrouded
Serie 2763 Rækkevidde - parring -
Pitch - Parring 0.079" (2.00mm) Emballage Bulk
Samlet kontaktlængde - Andre navne 2763R-15
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 1
Antal positioner indlæst All Antal positioner 15
Monteringstype Through Hole, Right Angle Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0
Parret Stacking Heights - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Isoleringsmateriale Polyamide (PA6T), Nylon 6T Isolationshøjde 0.059" (1.50mm)
Isolationsfarve Black Ingress Protection -
Funktioner - Fastgørelsestype Push-Pull
Detaljeret beskrivelse Connector Header Through Hole, Right Angle 15 position 0.079" (2.00mm) Nuværende vurdering 1A
Kontakt type Male Pin Kontakt form Square
Kontaktmateriale Copper Alloy Kontakt Længde - Post 0.118" (3.00mm)
Kontakt Længde - Parring 0.150" (3.81mm) Kontakt Afslut tykkelse - Post Flash