NRF24L01P-R
Nordic SemiconductorNordic Semiconductor
NRF24L01P-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: NRF24L01P-R
Producent / Mærke: Nordic Semiconductor
Produkt beskrivelse IC RF TXRX ISM>1GHZ 20-VFQFN
Dataark: NRF24L01P-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
4000 pcs
  • Besked
Specifikationer for NRF24L01P-R
Varenummer NRF24L01P-R Fabrikant Nordic Semiconductor
Beskrivelse IC RF TXRX ISM>1GHZ 20-VFQFN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 54882 pcs Datablad NRF24L01P-R.pdf
Spænding - Supply 1.9 V ~ 3.6 V Type TxRx Only
Serie - Serielle grænseflader SPI
Følsomhed -94dBm RF familie / standard General ISM > 1GHZ
protokol - Power - Output 0dBm
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 20-VFQFN Exposed Pad
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Modulation GFSK Hukommelsesstørrelse -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Frekvens 2.4GHz
Detaljeret beskrivelse IC RF TxRx Only General ISM > 1GHZ 2.4GHz 20-VFQFN Exposed Pad Datahastighed (Max) 2Mbps
Nuværende - Overførsel 7mA ~ 11.3mA Nuværende - Modtagelse 12.6mA ~ 13.5mA