14FPR040E
OhmiteOhmite
14FPR040E Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 14FPR040E
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse RES 0.04 OHM 4.5W 1% AXIAL
Dataark: 14FPR040E.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 14FPR040E
Varenummer 14FPR040E Fabrikant Ohmite
Beskrivelse RES 0.04 OHM 4.5W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 20195 pcs Datablad 14FPR040E.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.335" Dia x 1.059" L (8.51mm x 26.90mm)
Serie 10 Modstand 40 mOhms
Power (Watts) 4.5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 200°C
Antal Afslutninger 4 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Current Sense, Non-Inductive Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 40 mOhms ±1% 4.5W Through Hole Resistor Axial Current Sense, Non-Inductive Metal Element Sammensætning Metal Element