17FPR025E
OhmiteOhmite
17FPR025E Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 17FPR025E
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse RES 0.025 OHM 7W 1% AXIAL
Dataark: 17FPR025E.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 17FPR025E
Varenummer 17FPR025E Fabrikant Ohmite
Beskrivelse RES 0.025 OHM 7W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 10117 pcs Datablad 17FPR025E.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.375" Dia x 1.500" L (9.53mm x 38.10mm)
Serie 10 Modstand 25 mOhms
Power (Watts) 7W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 200°C
Antal Afslutninger 4 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Current Sense, Non-Inductive Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 25 mOhms ±1% 7W Through Hole Resistor Axial Current Sense, Non-Inductive Metal Element Sammensætning Metal Element