FST08-B-100E
OhmiteOhmite
Ohmite
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: FST08-B-100E
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse SENSOR RTD 100OHM 0805
Dataark: FST08-B-100E.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for FST08-B-100E
Varenummer FST08-B-100E Fabrikant Ohmite
Beskrivelse SENSOR RTD 100OHM 0805 Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 63681 pcs Datablad FST08-B-100E.pdf
Afslutning SMD (SMT) Tabs Temperaturkoefficient ±3850ppm/°C
Serie FST Modstandstolerance ±0.12%
Modstand @ 0 ° C 100 Ohms FTU-materiale -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric)
Driftstemperatur -50°C ~ 170°C Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse RTD ±3850ppm/°C 0805 (2012 Metric) Nuværende 1mA