LVC25FR511EV
Produkt oversigt
Varenummer: LVC25FR511EV
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse RES 0.511 OHM 1% 1W 2512
Dataark: LVC25FR511EV.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
4000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LVC25FR511EV
Varenummer LVC25FR511EV Fabrikant Ohmite
Beskrivelse RES 0.511 OHM 1% 1W 2512 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 291618 pcs Datablad LVC25FR511EV.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 2512 Størrelse / Dimension 0.250" L x 0.130" W (6.35mm x 3.30mm)
Serie LVC Modstand 511 mOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2512 (6432 Metric) Andre navne OHLVC25FR511EV
OHLVC25FR511EV-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm) Funktioner Current Sense, Moisture Resistant
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 511 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense, Moisture Resistant Thick Film