MCS3264R005FER
OhmiteOhmite
MCS3264R005FER Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MCS3264R005FER
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse RES 0.005 OHM 1% 2W 3264
Dataark: MCS3264R005FER.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for MCS3264R005FER
Varenummer MCS3264R005FER Fabrikant Ohmite
Beskrivelse RES 0.005 OHM 1% 2W 3264 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 140172 pcs Datablad MCS3264R005FER.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 3264 Størrelse / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Serie MCS Modstand 5 mOhms
Power (Watts) 2W Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde 2512 (6432 Metric) Andre navne MCS3264R005FERDKR
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.024" (0.60mm) Funktioner Current Sense, Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 5 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense, Flame Retardant Coating, Safety Metal Element