SMUB101PET
OhmiteOhmite
SMUB101PET Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SMUB101PET
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse TRIMMER 100 OHM 0.25W GW TOP ADJ
Dataark: SMUB101PET.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for SMUB101PET
Varenummer SMUB101PET Fabrikant Ohmite
Beskrivelse TRIMMER 100 OHM 0.25W GW TOP ADJ Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 104360 pcs Datablad SMUB101PET.pdf
Tolerance ±20% Afslutningsstil Gull Wing
Temperaturkoefficient ±250ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.197" L x 0.177" W x 0.098" H (5.00mm x 4.50mm x 2.50mm)
Serie SMU Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 100 Ohms Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Emballage Tape & Reel (TR) Andre navne SMUB101PETTR
Antal drejninger 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 100 Ohms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment Justeringstype Top Adjustment