G8H-1C4T-R-DC12
OmronOmron
G8H-1C4T-R-DC12 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: G8H-1C4T-R-DC12
Producent / Mærke: Omron
Produkt beskrivelse RELAY AUTOMOTIVE SPDT 10A 12V
Dataark: G8H-1C4T-R-DC12.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for G8H-1C4T-R-DC12
Varenummer G8H-1C4T-R-DC12 Fabrikant Omron
Beskrivelse RELAY AUTOMOTIVE SPDT 10A 12V Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2972 pcs Datablad G8H-1C4T-R-DC12.pdf
Tænd for spænding (maks.) 7 VDC Sluk spænding (Min) 0.7 VDC
Afslutningsstil Plug In Skiftespænding 16VDC - Max
Serie G8H Udgivelsestid 10ms
Emballage Bulk Andre navne G8H-1C4T-R-DC12-ND
G8H1C4TRDC12
Z2001
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Brug tid 20ms
Monteringstype Socketable Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Funktioner - Kontakt Rating (Aktuel) 10A
Kontaktmateriale Silver Tin Oxide (AgSnO) Kontaktformular SPDT (1 Form C)
Spole spænding 12VDC Spole type Non Latching
Coil Resistance 100 Ohms Coil Power 1.44 W
Coil Current 120mA