G8J-1C7T-R-DC12
OmronOmron
Omron
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: G8J-1C7T-R-DC12
Producent / Mærke: Omron
Produkt beskrivelse RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V
Dataark: G8J-1C7T-R-DC12.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for G8J-1C7T-R-DC12
Varenummer G8J-1C7T-R-DC12 Fabrikant Omron
Beskrivelse RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3772 pcs Datablad G8J-1C7T-R-DC12.pdf
Tænd for spænding (maks.) 8 VDC Sluk spænding (Min) 1 VDC
Afslutningsstil Plug In Skiftespænding 16VDC - Max
Serie G8J Udgivelsestid 4ms
Emballage Bulk Andre navne G8J1C7TRDC12
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Brug tid 5ms
Monteringstype Socketable Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Funktioner - Kontakt Rating (Aktuel) 40A
Kontaktmateriale - Kontaktformular SPDT (1 Form C)
Spole spænding 12VDC Spole type Non Latching
Coil Resistance 78 Ohms Coil Power -