| Varenummer | G8V-1C7T-R-DC12 | Fabrikant | Omron |
|---|---|---|---|
| Beskrivelse | RELAY AUTOMOTIVE SPDT 10A 12V | Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 25004 pcs | Datablad | G8V-1C7T-R-DC12.pdf |
| Tænd for spænding (maks.) | 8 VDC | Sluk spænding (Min) | 1 VDC |
| Afslutningsstil | Plug In | Skiftespænding | 16VDC - Max |
| Serie | G8V | Udgivelsestid | 10ms |
| Emballage | Bulk | Andre navne | G8V-1C7T-R-DC12-ND G8V1C7TRDC12 Z2052 |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C | Brug tid | 10ms |
| Monteringstype | Socketable | Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | Funktioner | - |
| Kontakt Rating (Aktuel) | 10A | Kontaktmateriale | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Kontaktformular | SPDT (1 Form C) | Spole spænding | 12VDC |
| Spole type | Non Latching | Coil Resistance | 104 Ohms |
| Coil Power | 1.6 W |