CS10.241-S1
PULSPULS
CS10.241-S1 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CS10.241-S1
Producent / Mærke: PULS
Produkt beskrivelse DIN RAIL PWR SUPPLY 240W 24 10A
Dataark: CS10.241-S1.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 368 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 368 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for CS10.241-S1
Varenummer CS10.241-S1 Fabrikant PULS
Beskrivelse DIN RAIL PWR SUPPLY 240W 24 10A Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 368 pcs Datablad CS10.241-S1.pdf
Spænding - Output 4 - Spænding - Output 3 -
Spænding - Output 2 - Spænding - Output 1 24V
Spænding - Isolering 3kV Spænding - Indgang 100 ~ 120 VAC, 200 ~ 240 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 4.61" L x 2.36" W x 4.88" H (117.0mm x 60.0mm x 124.0mm)
Serie DIMENSION C Power (Watts) 240W
Driftstemperatur -25°C ~ 70°C (With Derating) Antal udgange 1
Monteringstype DIN Rail Mindste belastning er påkrævet -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner Adjustable Output, Load Sharing
Effektivitet 91.6% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 1 Output 24V 10A 100 ~ 120 VAC, 200 ~ 240 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 10A Godkendelser CB, cCSAus, CE, cULus, cURus