PIC240.241D
PULSPULS
PIC240.241D Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PIC240.241D
Producent / Mærke: PULS
Produkt beskrivelse DIN RAIL PWR SUPPLY 240W 24V 10A
Dataark: 1.PIC240.241D.pdf2.PIC240.241D.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 473 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 473 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for PIC240.241D
Varenummer PIC240.241D Fabrikant PULS
Beskrivelse DIN RAIL PWR SUPPLY 240W 24V 10A Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 473 pcs Datablad 1.PIC240.241D.pdf2.PIC240.241D.pdf
Spænding - Output 4 - Spænding - Output 3 -
Spænding - Output 2 - Spænding - Output 1 24V
Spænding - Isolering 500V Spænding - Indgang 90 ~ 264 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 4.88" L x 1.93" W x 4.88" H (124.0mm x 49.0mm x 124.0mm)
Serie PIANO Power (Watts) 240W
Andre navne 1736-1050 Driftstemperatur 0°C ~ 70°C (With Derating)
Antal udgange 1 Monteringstype DIN Rail
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) Not Applicable Mindste belastning er påkrævet -
Effektivitet 95.2% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 1 Output 24V 10A 90 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 10A Godkendelser CE, cULus, cURus