10TPB150ML
PanasonicPanasonic
10TPB150ML Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10TPB150ML
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Dataark: 10TPB150ML.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10TPB150ML
Varenummer 10TPB150ML Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP TANT POLY 150UF 10V 2917 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 50870 pcs Datablad 10TPB150ML.pdf
Spændingsvurdering 10V Type Molded
Tolerance ±20% Størrelse / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Serie POSCAP™ TPB Vurderinger -
Emballage Original-Reel® Pakke / tilfælde 2917 (7343 Metric)
Andre navne P16446DKR Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Fabrikant Størrelse Kode D3L Levetid @ Temp. -
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.118" (3.00mm) Funktioner General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 mOhm Detaljeret beskrivelse 150µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10V 2917 (7343 Metric) 40 mOhm
kapacitans 150µF