10TPF150ML
Panasonic Electronic ComponentsPanasonic Electronic Components
10TPF150ML Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10TPF150ML
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10TPF150ML
Varenummer 10TPF150ML Fabrikant Panasonic Electronic Components
Beskrivelse CAP TANT POLY 150UF 10V 2917 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 10V Type Molded
Tolerance 150µF Overflade Mount Land Størrelse -
Leverandør Device Package D3L Størrelse / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Serie POSCAP™ TPF RoHS Status Tape & Reel (TR)
Polarisering 2917 (7343 Metric) Andre navne P16251TR
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Producentens varenummer 10TPF150ML
Levetid @ Temp. 15 mOhm Højde - Siddende (Max) 0.118" (3.00mm)
Funktioner General Purpose Udvidet beskrivelse 150µF ±20% Molded Tantalum Polymer Capacitor 10V 2917 (7343 Metric) 15 mOhm
ESR (Equivalent Series Resistance) ±20% Beskrivelse CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Applikationer 2000 Hrs @ 105°C