20SVPF560M
PanasonicPanasonic
20SVPF560M Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 20SVPF560M
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 560UF 20% 20V SMD
Dataark: 1.20SVPF560M.pdf2.20SVPF560M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
400 pcs
800 pcs
1200 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 20SVPF560M
Varenummer 20SVPF560M Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM POLY 560UF 20% 20V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 84063 pcs Datablad 1.20SVPF560M.pdf2.20SVPF560M.pdf
Spændingsvurdering 20V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm) Serie OS-CON™, SVPF
Ripple Current @ Low Frequency 270mA @ 120Hz Ripple Current @ High Frequency 5.4A @ 100kHz
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne P16501TR
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.500" (12.70mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 12 mOhm
Detaljeret beskrivelse 560µF 20V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 12 mOhm 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 560µF