2SC15090R
PanasonicPanasonic
2SC15090R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 2SC15090R
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse TRANS NPN 80V 0.5A TO-92L
Dataark: 2SC15090R.pdf
  • Besked
Specifikationer for 2SC15090R
Varenummer 2SC15090R Fabrikant Panasonic
Beskrivelse TRANS NPN 80V 0.5A TO-92L Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2962 pcs Datablad 2SC15090R.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 80V Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic 400mV @ 30mA, 300mA
Transistor Type NPN Leverandør Device Package TO-92L-A1
Serie - Strøm - Max 750mW
Emballage Bulk Pakke / tilfælde TO-226-3, TO-92-3 Long Body
Driftstemperatur 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Frekvens - Overgang 120MHz Detaljeret beskrivelse Bipolar (BJT) Transistor NPN 80V 500mA 120MHz 750mW Through Hole TO-92L-A1
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 130 @ 150mA, 10V Nuværende - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
Nuværende - Samler (Ic) (Max) 500mA