2SC39400SA
PanasonicPanasonic
2SC39400SA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 2SC39400SA
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse TRANS NPN 25V 1A TO-92NL
Dataark: 2SC39400SA.pdf
  • Besked
Specifikationer for 2SC39400SA
Varenummer 2SC39400SA Fabrikant Panasonic
Beskrivelse TRANS NPN 25V 1A TO-92NL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3022 pcs Datablad 2SC39400SA.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 25V Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic 400mV @ 50mA, 500mA
Transistor Type NPN Leverandør Device Package TO-92NL-A1
Serie - Strøm - Max 1W
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde TO-226-3, TO-92-3 Long Body
Andre navne 2SC39400SACT Driftstemperatur 150°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Frekvens - Overgang 200MHz
Detaljeret beskrivelse Bipolar (BJT) Transistor NPN 25V 1A 200MHz 1W Through Hole TO-92NL-A1 DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 170 @ 500mA, 10V
Nuværende - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO) Nuværende - Samler (Ic) (Max) 1A