2SC536300L
PanasonicPanasonic
Panasonic
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 2SC536300L
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse TRANS NPN 6V 0.03A SS-MINI 3P
Dataark: 2SC536300L.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for 2SC536300L
Varenummer 2SC536300L Fabrikant Panasonic
Beskrivelse TRANS NPN 6V 0.03A SS-MINI 3P Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5708 pcs Datablad 2SC536300L.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 6V Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic -
Transistor Type NPN Leverandør Device Package SSmini3-G1
Serie - Strøm - Max 125mW
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde SC-75, SOT-416
Andre navne 2SC536300LTR Driftstemperatur 125°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Frekvens - Overgang 10GHz
Detaljeret beskrivelse Bipolar (BJT) Transistor NPN 6V 30mA 10GHz 125mW Surface Mount SSmini3-G1 DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 40 @ 10mA, 3V
Nuværende - Collector Cutoff (Max) - Nuværende - Samler (Ic) (Max) 30mA