35SVPF120M
PanasonicPanasonic
35SVPF120M Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35SVPF120M
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 120UF 20% 35V SMD
Dataark: 1.35SVPF120M.pdf2.35SVPF120M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35SVPF120M
Varenummer 35SVPF120M Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM POLY 120UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 46487 pcs Datablad 1.35SVPF120M.pdf2.35SVPF120M.pdf
Spændingsvurdering 35V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm) Serie OS-CON™, SVPF
Ripple Current @ Low Frequency 220mA @ 120Hz Ripple Current @ High Frequency 4.4A @ 100kHz
Vurderinger - Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne P16559DKR
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.500" (12.70mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 18 mOhm
Detaljeret beskrivelse 120µF 35V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 18 mOhm 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 120µF