ALE74F48
PanasonicPanasonic
ALE74F48 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ALE74F48
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V
Dataark: ALE74F48.pdf
  • Besked
Specifikationer for ALE74F48
Varenummer ALE74F48 Fabrikant Panasonic
Beskrivelse RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 53413 pcs Datablad ALE74F48.pdf
Tænd for spænding (maks.) 36 VDC Sluk spænding (Min) 2.4 VDC
Afslutningsstil PC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) Skiftespænding 277VAC - Max
Serie ALE Udgivelsestid 25ms
Relæ Type General Purpose Emballage Bulk
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Brug tid 20ms
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner Insulation - Class F
Detaljeret beskrivelse General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 48VDC Coil Through Hole Kontakt Rating (Aktuel) 16A
Kontaktmateriale Silver Tin Oxide (AgSnO) Kontaktformular SPST-NO (1 Form A)
Spole spænding 48VDC Spole type Non Latching
Coil Resistance 11.52 kOhms Coil Power 200 mW
Coil Current 4.2mA