APT1212AX
PanasonicPanasonic
APT1212AX Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT1212AX
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP
Dataark: APT1212AX.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT1212AX
Varenummer APT1212AX Fabrikant Panasonic
Beskrivelse OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 131225 pcs Datablad APT1212AX.pdf
Zero Crossing Circuit Yes Spænding - Off State 600V
Spænding - Isolering 5000Vrms Spænding - Videresend (Vf) (Typ) 1.21V
Tænd for tid 100µs (Max) Leverandør Device Package 6-DIP Gull Wing
Statisk dV / dt (Min) 500V/µs Serie APT
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 5-SMD, Gull Wing
Output Type Triac Andre navne 255-5949-2
APT1212AX-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 100°C Antal kanaler 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 100mA Strøm - LED Trigger (Ift) (Max) 10mA
Nuværende - Hold (Ih) 3.5mA Nuværende - DC Forward (If) (Max) 50mA