DSA2002S0L
PanasonicPanasonic
Panasonic
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DSA2002S0L
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse TRANS PNP 50V 0.5A MINI3
Dataark: DSA2002S0L.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for DSA2002S0L
Varenummer DSA2002S0L Fabrikant Panasonic
Beskrivelse TRANS PNP 50V 0.5A MINI3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 823555 pcs Datablad DSA2002S0L.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 50V Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic 600mV @ 30mA, 300mA
Transistor Type PNP Leverandør Device Package Mini3-G3-B-B
Serie - Strøm - Max 200mW
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Andre navne DSA2002S0L-ND
DSA2002S0LTR
Driftstemperatur 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Frekvens - Overgang 130MHz
Detaljeret beskrivelse Bipolar (BJT) Transistor PNP 50V 500mA 130MHz 200mW Surface Mount Mini3-G3-B-B DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 170 @ 150mA, 10V
Nuværende - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO) Nuværende - Samler (Ic) (Max) 500mA