DSC2C01R0L
PanasonicPanasonic
Panasonic
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DSC2C01R0L
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse TRANS NPN 100V 0.02A MINI3
Dataark: DSC2C01R0L.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for DSC2C01R0L
Varenummer DSC2C01R0L Fabrikant Panasonic
Beskrivelse TRANS NPN 100V 0.02A MINI3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 183122 pcs Datablad DSC2C01R0L.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 100V Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic 200mV @ 1mA, 10mA
Transistor Type NPN Leverandør Device Package Mini3-G3-B
Serie - Strøm - Max 200mW
Emballage Original-Reel® Pakke / tilfælde TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Andre navne DSC2C01R0LDKR Driftstemperatur 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Frekvens - Overgang 140MHz
Detaljeret beskrivelse Bipolar (BJT) Transistor NPN 100V 20mA 140MHz 200mW Surface Mount Mini3-G3-B DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 400 @ 2mA, 10V
Nuværende - Collector Cutoff (Max) 1µA Nuværende - Samler (Ic) (Max) 20mA