DSP1A-L2-DC12V-R
PanasonicPanasonic
DSP1A-L2-DC12V-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DSP1A-L2-DC12V-R
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 12V
Dataark: DSP1A-L2-DC12V-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
50 pcs
  • Besked
Specifikationer for DSP1A-L2-DC12V-R
Varenummer DSP1A-L2-DC12V-R Fabrikant Panasonic
Beskrivelse RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 12V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 12362 pcs Datablad DSP1A-L2-DC12V-R.pdf
Tænd for spænding (maks.) 9.6 VDC Sluk spænding (Min) -
Afslutningsstil PC Pin Skiftespænding 250VAC, 30VDC - Max
Serie DSP Udgivelsestid 5ms
Relæ Type General Purpose Emballage Bulk
Driftstemperatur -40°C ~ 60°C Brug tid 10ms
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner Sealed - Fully
Detaljeret beskrivelse General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 12VDC Coil Through Hole Kontakt Rating (Aktuel) 8A
Kontaktmateriale Silver Tin Oxide (AgSnO) Kontaktformular SPST-NO (1 Form A)
Spole spænding 12VDC Spole type Latching, Dual Coil
Coil Resistance 480 Ohms Coil Power 300 mW
Coil Current 25.0mA