ECA-2AM331B
PanasonicPanasonic
ECA-2AM331B Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ECA-2AM331B
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.ECA-2AM331B.pdf2.ECA-2AM331B.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for ECA-2AM331B
Varenummer ECA-2AM331B Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 92993 pcs Datablad 1.ECA-2AM331B.pdf2.ECA-2AM331B.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie M Ripple Current @ Low Frequency 700mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.19A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne P19561CT
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 330µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
ECA-2AM470BJ
ECA-2AM470BJ
producenter: Panasonic
Beskrivelse: CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL
På lager: 1020662 pcs
Hent: ECA-2AM470BJ.pdf
RFQ
ECA-2AM3R3I
ECA-2AM3R3I
producenter: Panasonic
Beskrivelse: CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL
På lager: 2077041 pcs
Hent: ECA-2AM3R3I.pdf
RFQ
ECA-2AM331
ECA-2AM331
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL