ECA-2DM2R2
PanasonicPanasonic
ECA-2DM2R2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ECA-2DM2R2
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.ECA-2DM2R2.pdf2.ECA-2DM2R2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for ECA-2DM2R2
Varenummer ECA-2DM2R2 Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1319276 pcs Datablad 1.ECA-2DM2R2.pdf2.ECA-2DM2R2.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie M Ripple Current @ Low Frequency 50mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 85mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne ECA2DM2R2
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.098" (2.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.480" (12.20mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 2.2µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 2.2µF