ECJ-2VB2D331K
PanasonicPanasonic
ECJ-2VB2D331K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ECJ-2VB2D331K
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP CER 330PF 200V X7R 0805
  • Besked
Specifikationer for ECJ-2VB2D331K
Varenummer ECJ-2VB2D331K Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP CER 330PF 200V X7R 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±10%
Tykkelse (Max) 0.037" (0.95mm) Temperaturkoefficient X7R
Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Serie ECJ
Vurderinger - Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric) Andre navne PCC1994CT
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount, MLCC
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Lead Style -
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner -
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 330pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
kapacitans 330pF Applikationer General Purpose