ECJ-RVC1H121K
PanasonicPanasonic
ECJ-RVC1H121K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ECJ-RVC1H121K
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ARRAY 120PF 50V NP0 1206
  • Besked
Specifikationer for ECJ-RVC1H121K
Varenummer ECJ-RVC1H121K Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ARRAY 120PF 50V NP0 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±10%
Temperaturkoefficient C0G, NP0 Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Serie ECJ-R Vurderinger -
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric)
Andre navne P10593CT Antal kondensatorer 4
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.037" (0.95mm)
Dielektrisk materiale Ceramic Detaljeret beskrivelse 120pF Isolated Capacitor 4 Array 50V C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Kredsløbstype Isolated kapacitans 120pF