ECO-S2DB561DA
PanasonicPanasonic
ECO-S2DB561DA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ECO-S2DB561DA
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP
Dataark: ECO-S2DB561DA.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for ECO-S2DB561DA
Varenummer ECO-S2DB561DA Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 27000 pcs Datablad ECO-S2DB561DA.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie TS-HB Ripple Current @ Low Frequency 1.5A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.71A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne ECOS2DB561DA
P10110
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Højde - Siddende (Max) 0.984" (25.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 355 mOhm @ 120Hz
Detaljeret beskrivelse 560µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 560µF