ECO-S2DP182EX
PanasonicPanasonic
ECO-S2DP182EX Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ECO-S2DP182EX
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
Dataark: ECO-S2DP182EX.pdf
  • Besked
Specifikationer for ECO-S2DP182EX
Varenummer ECO-S2DP182EX Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6951 pcs Datablad ECO-S2DP182EX.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie TS-UP Ripple Current @ Low Frequency 4.32A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 6.048A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne ECOS2DP182EX
P7389
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.575" (40.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 120 mOhm @ 120Hz
Detaljeret beskrivelse 1800µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 1800µF