ECO-S2DP331CA
PanasonicPanasonic
ECO-S2DP331CA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ECO-S2DP331CA
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Dataark: ECO-S2DP331CA.pdf
  • Besked
Specifikationer for ECO-S2DP331CA
Varenummer ECO-S2DP331CA Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5982 pcs Datablad ECO-S2DP331CA.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie TS-UP Ripple Current @ Low Frequency 1.56A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne ECOS2DP331CA
P6117
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 553 mOhm @ 120Hz Detaljeret beskrivelse 330µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 553 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose