ECW-FD2J474KB
PanasonicPanasonic
Panasonic
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ECW-FD2J474KB
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP FILM 0.47UF 10% 630V RADIAL
Dataark: 1.ECW-FD2J474KB.pdf2.ECW-FD2J474KB.pdf3.ECW-FD2J474KB.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for ECW-FD2J474KB
Varenummer ECW-FD2J474KB Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP FILM 0.47UF 10% 630V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 230708 pcs Datablad 1.ECW-FD2J474KB.pdf2.ECW-FD2J474KB.pdf3.ECW-FD2J474KB.pdf
Spændingsvurdering - DC 630V Spændingsværdi - AC -
Tolerance ±10% Afslutning PC Pins
Størrelse / Dimension 0.701" L x 0.307" W (17.80mm x 7.80mm) Serie ECW-F(D)
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Andre navne ECWFD2J474KB
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.697" (17.70mm) Funktioner -
Dielektrisk materiale Polypropylene (PP), Metallized Detaljeret beskrivelse 0.47µF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
kapacitans 0.47µF Applikationer EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT