EEE-0JA152P
PanasonicPanasonic
EEE-0JA152P Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-0JA152P
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD
Dataark: 1.EEE-0JA152P.pdf2.EEE-0JA152P.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEE-0JA152P
Varenummer EEE-0JA152P Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 456065 pcs Datablad 1.EEE-0JA152P.pdf2.EEE-0JA152P.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie S Ripple Current @ Low Frequency 750mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.275A @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne EEE0JA152P
PCE3856TR
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.402" (10.20mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1500µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 1500µF