EEE-1CA331AP
Panasonic Electronic ComponentsPanasonic Electronic Components
EEE-1CA331AP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-1CA331AP
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD
Dataark: 1.EEE-1CA331AP.pdf2.EEE-1CA331AP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEE-1CA331AP
Varenummer EEE-1CA331AP Fabrikant Panasonic Electronic Components
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 469677 pcs Datablad 1.EEE-1CA331AP.pdf2.EEE-1CA331AP.pdf
Tolerance 330µF Overflade Mount Land Størrelse -
Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm) Serie Automotive, AEC-Q200, S
RoHS Status Tape & Reel (TR) Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can - SMD
Pitch - Connector 16V Pakke / tilfælde 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Andre navne EEE1CA331AP
PCE4585TR
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Antal kondensatorer 380mA @ 120Hz Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer EEE-1CA331AP
Levetid @ Temp. - Impedans -
Højde - Siddende (Max) 0.402" (10.20mm) Udvidet beskrivelse 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) ±20% Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD
Applikationer 2000 Hrs @ 85°C