EEE-1CS100SR
PanasonicPanasonic
EEE-1CS100SR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-1CS100SR
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
Dataark: 1.EEE-1CS100SR.pdf2.EEE-1CS100SR.pdf
  • Besked
Specifikationer for EEE-1CS100SR
Varenummer EEE-1CS100SR Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5443 pcs Datablad 1.EEE-1CS100SR.pdf2.EEE-1CS100SR.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.130" L x 0.130" W (3.30mm x 3.30mm) Størrelse / Dimension 0.118" Dia (3.00mm)
Serie S Ripple Current @ Low Frequency 28mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 34mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne EEE1CS100SR
PCE3893TR
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.213" (5.40mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 10µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C kapacitans 10µF