EEE-FP0J152AP
PanasonicPanasonic
EEE-FP0J152AP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-FP0J152AP
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD
Dataark: 1.EEE-FP0J152AP.pdf2.EEE-FP0J152AP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEE-FP0J152AP
Varenummer EEE-FP0J152AP Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 258170 pcs Datablad 1.EEE-FP0J152AP.pdf2.EEE-FP0J152AP.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie FP Ripple Current @ Low Frequency 892.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.19A @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne EEEFP0J152AP
PCE4431TR
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.402" (10.20mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 60 mOhm @ 100kHz
Detaljeret beskrivelse 1500µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 60 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 1500µF