EEE-FP1V151AP
PanasonicPanasonic
EEE-FP1V151AP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-FP1V151AP
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 35V SMD
Dataark: 1.EEE-FP1V151AP.pdf2.EEE-FP1V151AP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEE-FP1V151AP
Varenummer EEE-FP1V151AP Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 236469 pcs Datablad 1.EEE-FP1V151AP.pdf2.EEE-FP1V151AP.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie FP Ripple Current @ Low Frequency 552.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 850mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne EEEFP1V151AP
PCE4443TR
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.402" (10.20mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 80 mOhm @ 100kHz
Detaljeret beskrivelse 150µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 150µF