EEE-FT1C151AP
PanasonicPanasonic
EEE-FT1C151AP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-FT1C151AP
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 16V SMD
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEE-FT1C151AP
Varenummer EEE-FT1C151AP Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie FT Ripple Current @ Low Frequency 195mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 300mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne EEEFT1C151AP
P15088TR
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.240" (6.10mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 260 mOhm @ 100kHz
Detaljeret beskrivelse 150µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 260 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 150µF