EEE-FT1V331GP
PanasonicPanasonic
EEE-FT1V331GP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-FT1V331GP
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEE-FT1V331GP
Varenummer EEE-FT1V331GP Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie FT Ripple Current @ Low Frequency 552.5mA @ 120Hz
Vurderinger AEC-Q200 Polarisering Polar
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Andre navne EEEFT1V331GP
PCE5118TR
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 mOhm @ 100kHz Detaljeret beskrivelse 330µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer Automotive