EEE-HAJ331XAP
PanasonicPanasonic
EEE-HAJ331XAP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-HAJ331XAP
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD
Dataark: 1.EEE-HAJ331XAP.pdf2.EEE-HAJ331XAP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
900 pcs
1800 pcs
2700 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEE-HAJ331XAP
Varenummer EEE-HAJ331XAP Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 723904 pcs Datablad 1.EEE-HAJ331XAP.pdf2.EEE-HAJ331XAP.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie HA Ripple Current @ Low Frequency 105mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 178.5mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne EEEHAJ331XAP
PCE4722TR
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.303" (7.70mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF