EEE-HBJ331UAP
PanasonicPanasonic
EEE-HBJ331UAP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-HBJ331UAP
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD
Dataark: 1.EEE-HBJ331UAP.pdf2.EEE-HBJ331UAP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEE-HBJ331UAP
Varenummer EEE-HBJ331UAP Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 139371 pcs Datablad 1.EEE-HBJ331UAP.pdf2.EEE-HBJ331UAP.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie HB Ripple Current @ Low Frequency 180mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 306mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne PCE4804DKR
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.244" (6.20mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF