EEE-HD1A331AP
PanasonicPanasonic
EEE-HD1A331AP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-HD1A331AP
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
Dataark: 1.EEE-HD1A331AP.pdf2.EEE-HD1A331AP.pdf3.EEE-HD1A331AP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEE-HD1A331AP
Varenummer EEE-HD1A331AP Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 99572 pcs Datablad 1.EEE-HD1A331AP.pdf2.EEE-HD1A331AP.pdf3.EEE-HD1A331AP.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie HD-V Ripple Current @ Low Frequency 238mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 272mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne PCE4948CT
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 800 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.402" (10.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer Automotive, High Temperature Reflow