EEE-TC1V331UP
PanasonicPanasonic
Panasonic
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-TC1V331UP
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS
Dataark: 1.EEE-TC1V331UP.pdf2.EEE-TC1V331UP.pdf3.EEE-TC1V331UP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEE-TC1V331UP
Varenummer EEE-TC1V331UP Fabrikant Panasonic
Beskrivelse ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 229587 pcs Datablad 1.EEE-TC1V331UP.pdf2.EEE-TC1V331UP.pdf3.EEE-TC1V331UP.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie TCU Ripple Current @ Low Frequency 487.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 750mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne EEETC1V331UP
PCE5264TR
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 150 mOhm @ 100kHz
Detaljeret beskrivelse 330µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 150 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C kapacitans 330µF