EEE-TP1C221AP
PanasonicPanasonic
EEE-TP1C221AP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-TP1C221AP
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD
Dataark: 1.EEE-TP1C221AP.pdf2.EEE-TP1C221AP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEE-TP1C221AP
Varenummer EEE-TP1C221AP Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 86328 pcs Datablad 1.EEE-TP1C221AP.pdf2.EEE-TP1C221AP.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie TP Ripple Current @ Low Frequency 175.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 270mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne PCE4926CT
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.402" (10.20mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 220µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C kapacitans 220µF