EEE-TP1J751M
PanasonicPanasonic
Panasonic
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-TP1J751M
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse FIXED ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPA
Dataark: 1.EEE-TP1J751M.pdf2.EEE-TP1J751M.pdf3.EEE-TP1J751M.pdf4.EEE-TP1J751M.pdf5.EEE-TP1J751M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
125 pcs
250 pcs
625 pcs
875 pcs
1250 pcs
3125 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEE-TP1J751M
Varenummer EEE-TP1J751M Fabrikant Panasonic
Beskrivelse FIXED ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPA Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm) Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie TP Ripple Current @ Low Frequency 1.5A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2A @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne EEETP1J751M
P123458TR
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.669" (17.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 95 mOhm @ 100kHz Detaljeret beskrivelse 750µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 95 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C
kapacitans 750µF Applikationer Automotive, High Temperature Reflow