EEE-TPC101XAP
PanasonicPanasonic
EEE-TPC101XAP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-TPC101XAP
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
Dataark: 1.EEE-TPC101XAP.pdf2.EEE-TPC101XAP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEE-TPC101XAP
Varenummer EEE-TPC101XAP Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 128074 pcs Datablad 1.EEE-TPC101XAP.pdf2.EEE-TPC101XAP.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie TP Ripple Current @ Low Frequency 128.1mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 197mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne PCE4924DKR
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.303" (7.70mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C kapacitans 100µF