EEU-EB2C101S
PanasonicPanasonic
EEU-EB2C101S Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEU-EB2C101S
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL
Dataark: EEU-EB2C101S.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEU-EB2C101S
Varenummer EEU-EB2C101S Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 61503 pcs Datablad EEU-EB2C101S.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie EB Ripple Current @ Low Frequency 583mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.06A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne EEUEB2C101S
P5906
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.787" (20.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 100µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
EEU-EB1V471B
EEU-EB1V471B
producenter: Panasonic
Beskrivelse: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
På lager: 461086 pcs
Hent: EEU-EB1V471B.pdf
RFQ
EEU-EB2C151S
EEU-EB2C151S
producenter: Panasonic
Beskrivelse: CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL
På lager: 53681 pcs
Hent: EEU-EB2C151S.pdf
RFQ
EEU-EB2C101
EEU-EB2C101
Beskrivelse: CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL