EEU-EB2C331
PanasonicPanasonic
EEU-EB2C331 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEU-EB2C331
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL
Dataark: EEU-EB2C331.pdf
  • Besked
Specifikationer for EEU-EB2C331
Varenummer EEU-EB2C331 Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 43169 pcs Datablad EEU-EB2C331.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie EB Ripple Current @ Low Frequency 929.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.69A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne EEUEB2C331
P5911
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.240" (31.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF