EEU-FS1C511
PanasonicPanasonic
Panasonic
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEU-FS1C511
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 510UF 20% 16V THRU HOLE
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEU-FS1C511
Varenummer EEU-FS1C511 Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 510UF 20% 16V THRU HOLE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie FS Ripple Current @ Low Frequency 712.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 950mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne EEUFS1C511
P122389
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) Not Applicable Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.51mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 56 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 510µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
kapacitans 510µF Applikationer General Purpose